Aktuálně

Díky Petrovi Hlaváčkovi a jeho týmu změny územního plánu v Praze konečně probíhají rychle a hlavně transparentně. Za poslední 4 roky se podařilo několikanásobně urychlit pořizování změn územního plánu a zefektivnit chod úřadu. Díky tomu konečně není rozvoj města blokován administrativními brzdami a všechny projekty nových městských čtvrtí i infrastrukturální stavby v Praze mohou v náročném českém prostředí ušetřit hned několik let času při jejich přípravě.

Stávající platný územní plán, přezdívaný "strakapoud", je nejdůležitějším nástrojem, který město má pro rozhodování o svém území. Tento dvacet let starý plán je neflexibilní a neaktuální, řídký a neekologický. Dnes již nereflektuje aktuální potřeby rozvoje města, jak soukromé, tak především ty veřejné.

Téměř každý stavební záměr v Praze potřebuje změnu. V posledních volebních obdobích se tak změny územního plánu staly těžištěm práce kanceláře gesce územního plánování.

Tým Petra Hlaváčka ve spolupráci s Petrem Zemanem a Tomášem Murňákem na tomto poli udělal zcela revoluční pokrok a násobně proces změn územního plánu zrychlil a zpřehlednil. Zároveň je nyní rozhodování mnohem kvalifikovanější a transparentnější a pravidelně dochází k prioritizaci důležitých změn a inventuře, aby neležely ladem některé "pozapomenuté" změny nebo se zbytečně neřešily ty nepotřebné, což bohužel za posledních 20 let nikdo neučinil.

Audiovizuální záznamy

Velké změny Prahy: Změny územního plánu (12. 5. 2020)

Další obrázky

No items found.

Zdroj: Ing. arch. Filip Foglar

Číslo projektu

#
220

Koordinátor za náš tým

No items found.

Naše role

Klíčový městský dokument se svými 750 běžícími změnami, které aktivně řídíme, zrychlujeme a zefektivňujeme.

Co se nám podařilo

provést kompletní inventuru všech změn

úplně přenastavit a zefektivnit magistrátní procesy

zrychlit pořizování změn o několik let

zastavit nepotřebné změny brzdící systém

zavést v rámci magistrátu výhradně zkráceným režim pořizování změn

vyhlásit stop stav nových nevýznamných změn

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.