Aktuálně

Začíná výstavba nové městské čtvrti, položili jsme základní stavební kámen. V tuto chvíli dokončujeme intenzivní jednání mezi městem, městskou částí a developerem o schválení závazné smlouvy o spolupráci, přesně dle našich nových pravidel pro developery. Její součástí bude kromě vyčíslení všech závazků developera na rozvoj veřejné vybavenosti i závazný regulační výkres v podrobnosti regulačního plánu, který developer bude muset dodržet plně dle požadavků města.

Oblast mezi Karlínem a Libní je dnes jednou velkou nevyužitou plochou poblíž centra města se skvělou dopravní dostupností. Projekt počítá se vznikem nové čtvrti, ale také s obnovou Rohanského ostrova, na němž vznikne rozsáhlý park.

Čtvrť, ve které bude po dokončení za 12 let žít a pracovat cca 12 000 lidí. Společně s městskou částí a IPR se nám podařilo zkoordinovat projekt a zajistit velmi kvalitní urbanistickou studii s regulačními prvky od kolegy Pavla Hniličky.

Na investice soukromého investora bude navazovat město, připravujeme soutěžní dialog, který určí podobu rozsáhlého parku, vznikne nová rekreační oblast celoměstského významu. Už nyní začneme s hrubými terénními úpravami, které jsou předpokladem pro obnovu Rohanského ostrova.

Audiovizuální záznamy

Participační video k Rohanskému ostrovu (IPR Praha, 1. 4. 2021)

Další obrázky

No items found.

Fotografie z položení základního kamene Rohan City

Ke stažení

Číslo projektu

#
368

Koordinátor za náš tým

Zdeněk Völfl

Naše role

Dlouhodobý projekt rozvoje nové čtvrti, který moderujeme a řídíme.

Co se nám podařilo

kompletně vypořádat a vyřešit připomínky ke změně územního plánu

dohodnout souhlas s Ministerstvem kultury

zaktualizovat urbanistickou studii s regulačními prvky

docílit dohody mezi městem, MČ a developerem o spolufinancování lokality

navrhnout závaznou smlouvu o spolupráci, včetně závazného regulačního výkresu

dokončit a schválit změnu územního plánu, a tím odblokovat rozvoj lokality

společně s IPR a MČ vybrat vítěze soutěže na podobu nové školy

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Zdroj: podkladová studie Rohan City (zadavatel: IPR Praha, zpracovatel: Pavel Hnilička architekti)