Aktuálně

Dokončili jsme zbrusu novou studii s městotvorným přístupem k řešení okruhu a v tuto chvíli se projektuje dokumentace pro územní rozhodnutí a zároveň běží změna územního plánu, u které už máme dokonce hotové vyhodnocení vlivů na životní prostředí. Změna se aktuálně projednává.

Městský okruh vždy byl jedním z hlavních předvolebních témat, nicméně díky působení Petra Hlaváčka a Adama Scheinherra se zcela změnil přístup k tomuto projektu. V povrchové variantě tak, jak byl v předcházejících letech předkládán, by se stal okruh další jizvou na tváři Prahy, která by dále rozdělovala okolní čtvrti. Sestavili jsme tým, do jehož vedení se postavil bývalý primátor architekt Jan Kasl, který projekt přepracovává tak, aby v okolí této důležité komunikace mohlo vznikat kvalitní město a propojení. Plochy dříve plánované pro silnice a rampy křižovatek získají potenciál vzniku plnohodnotné městské zástavby.

Pro více informací můžete navštívit webovou stránku SATRA nebo informační stránku Městského okruhu.

Audiovizuální záznamy

Velké změny Prahy: Budoucnost (nejen) dopravy (10. 5. 2022)

Velké změny Prahy: Průmyslový polookruh (9. 2. 2022)

Velké změny Prahy: Městský okruh (12. 9. 2019)

Další obrázky

No items found.

Zdroj: Urbanisticko - dopravní studie Soubor staveb Městský okruh a Libeňská spojka (pořizovatel: hlavní město Praha, zpracovatel: Společnost SATRA - MMD - Městský okruh, Společnost LG 8313 LS, Společnost SG 0081 PTB)

Ke stažení

Číslo projektu

#
350

Koordinátor za náš tým

Václav Vorlíček

Naše role

Dlouhodobý projekt města, který posouváme s náměstkem Adamem Scheinherrem.

Co se nám podařilo

zcela přepracovat projekt Městského okruhu do citlivé městotvorné podoby

zpracovat urbanisticko-dopravní studii

finalizovat dokumentaci pro územní rozhodnutí

posoudit všechny možné varianty s ohledem na Libeňskou spojku

dokončit komplexní návrh změny územního plánu Z 3125

navrhnout přesný harmonogram a koordinaci všech procesů a projekčních prací

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.