Aktuálně

IPR právě zpracovává návrh změny územního plánu na základě studie městské části, včetně vyhodnocení jejího vlivu na životní prostředí. Dalším krokem v této lokalitě bude veřejné projednání nové komplexní změny územního plánu na celé území, které předpokládáme v průběhu roku 2023.

Díky probíhající modernizaci vlakové trati Vršovice - Hostivař vznikne kapacitní čtyřkolejná trať a nové stanice Praha - Eden a Praha - Zahradní Město. Dnes neutěšená oblast Bohdalce, Slatin a Strašnic tak získá kvalitní kapacitní spojení srovnatelné s metrem, což umožní rozvoj této oblasti. Oblast má potenciál stát se v následujících desetiletích místem pro kvalitní bydlení s dobrou dostupností.

Pomohli jsme městské části s dokončením urbanistické studie, kterou nyní zapracováváme do Metropolitního plánu a také přebíráme do nové velké změny územního plánu, kterou jsme iniciovali z důvodu snahy o odemknutí tohoto brownfieldu a sejmutí stavební uzávěry velkého rozvojového území.

Urbanistická studie ke stažení ZDE.

Další obrázky

No items found.

Ke stažení

Číslo projektu

#
340

Koordinátor za náš tým

No items found.

Naše role

Lokalita, kterou pomáháme spolu s MČ rozvíjet a koordinovat.

Co se nám podařilo

společně s městskou částí zkoordinovat aktualizaci urbanistické studie

zapracovat aktuální podobu studie do Metropolitního plánu

rozeběhnout novou zkrácenou změnu územního plánu

navrhnout efektivní způsob odblokování brownfieldu

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Zdroj: Urbanistická studie Bohdalec - Slatiny - brownfield Strašnice 2019 (zadavatel: Praha 10, zpracovatel: Jiran a partner architekti s.r.o., SUM. architekti, Ateliér LUCIDA s.r.o.)