Aktuálně

V polovině října 2023 naposled usedla porota a vítěz Soutěžního workshopu Nový Hlavák už je vybrán. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne 27. 11. 2023 v 19:00 v Centru architektury a městského plánování. Na webových stránkách lze na tento slavnostní večer rezervovat vstupenky.

Předprostor hlavního nádraží, Vrchlického sady nebo tzv. "Sherwood" patří mezi nejproblematičtější místa ve městě. Zároveň je velmi žádoucí vznik tramvajového spojení mezi Vinohradskou a Senovážným náměstím, aby se tak odlehčilo nejpřetíženějším tramvajovým křižovatkám na Karlově náměstí a Lazarské.

Soutěžní záměr Nový Hlavák počítá s novým konceptem a přeměnou Vrchlického sadů, včetně výstavby nové tramvajové trati, která povede z Opletalovy ulice k Národnímu muzeu, a s rozsáhlou rekonstrukcí odbavovací haly pražského hlavního nádraží. Cílem projektu je kultivace a renovace celého území a vytvoření výrazně lepších podmínek jak pro rezidenty, tak pro cestující.

V září 2022 vybrala porota 5 účastníků, kteří postupují do dalšího kola:

  • Henning Larsen Architects A/S
  • Chybík + Krištof + Civitas
  • re.architekti + baukuh + Yellow Office
  • Miralles Tagliabue EMBT S.L.P. + OCA architects Prague, s.r.o.
  • West 8 Urban Deesign and Landscape Architecture B. V.

Více informací o projektu najdete na stránkách IPRu.

Audiovizuální záznamy

Praha zítra: Nový Hlavák (7. 6. 2022)

Nový Hlavák - představení projektu a soutěže (2. 6. 2022)

Další obrázky

No items found.

Ke stažení

Číslo projektu

#
440

Koordinátor za náš tým

Václav Vorlíček
Zdeněk Völfl

Naše role

Co se nám podařilo

dohodnout s památkáři a schválit nutnou změnu územního plánu pro tramvaj

dohodnout komplikované majetkové řešení s městskou částí

rozeběhnout společně se Správou železnic soutěž na novou podobu parku

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.