Aktuálně

Momentálně připravujeme aktualizaci. Katalog Pražských hřbitovů rozšíříme i o hřbitovy ve správě městských částí.

Když si vybavíte pražská pohřebiště, jaká podle vás jsou? Podle města jsou krásná. Jsou zelená a víc než strašidelná a pochmurná místa připomínají poklidné parky a zahrady.

Není to ale samozřejmostí a pokud se podíváte na detail, což my architekti musíme, najdete mnoho nešvarů, které se objevují i na těch nejznámějších hřbitovech. Mezi hroby totiž najdete například spoustu nejednotných cedulí a nápisů. Překáží zde často nevzhledné kontejnery se zvadlými květinami uprostřed hlavní cesty. A o některých až křiklavých náhrobcích ani nemluvě. Není však třeba vládnout pevnou rukou. Někdy stačí jen naznačit, poradit a nabídnout inspiraci.

Institut plánování a rozvoje Prahy - IPR vydal dvě velmi důležité publikace. Jsou jimi Manuál pražských hřbitovů a Katalog pražských hřbitovů. Obě tyto publikace jsou nesmírně důležité, krásné by totiž měly být všechny hřbitovy. Ať už ty, kde odpočívají velikáni našich dějin, ale i ty, kde najdeme velikány našich srdcí a nám nejbližší.

Momentálně připravujeme aktualizaci. Katalog Pražských hřbitovů rozšíříme i o hřbitovy ve správě městských částí.

Audiovizuální záznamy

Záznam ze křtu Katalogu pražských hřbitovů (CAMP Praha, 13. 1. 2022)

Další obrázky

No items found.

autor fotografií: Marie Leličová

v pořadí: Ďáblický hřbitov, Motolský hřbitov, Olšanský hřbitov

Ke stažení

Číslo projektu

#
268

Koordinátor za náš tým

Václav Vorlíček

Naše role

Celoměstská koncepce IPRu, kterou pomáháme s Petrem Zemanem koordinovat.

Co se nám podařilo

vydali jsme dvě velmi důležité publikace - Manuál pražských hřbitovů a Katalog pražských hřbitovů

v architektonické soutěži jsme ve spolupráci se Správou pražských hřbitovů našli budoucí podobu pietního místa na Ďáblickém hřbitově

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.