Aktuálně

Úpravy veřejných prostor v okolí metra Malostranská z dílny IPR Praha rozšiřuje nyní velmi nekomfortní ostrůvky tramvajových zastávek a kultivuje tuto důležitou lokalitu.

Klárov je jedním z nejrušnějších míst na Malé Straně. Nejvíce je prostor zatížen turisty, kteří odsud míří na Hrad, na návštěvu Valdštejnské zahrady, Malé Strany, ale třeba i Petřína nebo Karlova mostu. Je zde přelidněno a přitom prostor není pro chodce moc přívětivý. Proto jsme se rozhodli to změnit. 

Na náš návrh revitalizace těchto prostor vznikla koncepční studie, kterou zpracoval ateliér A69-architekti. Cílem koncepční studie je identifikovat problémy a najít možnosti řešení dopravního uspořádání, navrhnout krajinářské řešení, navázání Klárova na další rekreační plochy a navrhnout komplexní řešení veřejných prostranství. 

V lokalitě dojde ke zvýšení kvality veřejných prostranství pro obyvatele i návštěvníky Prahy, novému dopravnímu uspořádání, zvýšení bezpečnosti a komfortu pro pěší a cyklisty (nové přechody, rozšířené chodníky a nástupní ostrůvky, nové pruhy pro cyklisty), napojení Klárova na další rekreační plochy (Letenské sady, Kosárkovo nábřeží a náplavka Cihelná), snížení bariérovosti a mnoha dalším úpravám. 

Realizace by měla být hotová do konce roku 2023. 

Další obrázky

No items found.

Zdroj: IPR Praha

Ke stažení

Číslo projektu

#
451

Koordinátor za náš tým

Václav Vorlíček

Naše role

Dlouhodobá koncepce zpracovaná IPRem, kterou dále diskutujeme.

Co se nám podařilo

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.