Aktuálně

Po třetím soutěžním workshopu známe vítězný návrh, podle kterého vznikne nová městská čtvrť. Návrh týmu 24 složený z ateliérů UNIT Architekti, A69 Architekti a Marko&Placemakers mezinárodní porotu zaujal nejvíce a právem si vybojoval první místo. V březnu 2022 schválila Rada hl. m. Prahy výsledky urbanistické soutěže a projekt tak postupuje do další fáze - finalizace urbanistické studie a uzavření dohody mezi Prahou a investory. Finalizace celého procesu včetně vydání změn územního plánu se předpokládá v první polovině roku 2023.

Společně s Petrem Zemanem, předsedou Výboru pro územní rozvoj, jsme posuzovali dva podněty na změnu územního plánu v centru města v okolí Florence. Výbor podněty doporučil ke schválení s podmínkami. Jednou z podmínek se stala mezinárodní urbanistická soutěž, kterou za spolupráce města soukromí investoři vyhlásili.

Máme zde skvělou šanci ukázat, že město se plánuje společně a že pro kladný výsledek je potřeba dohoda v území se všemi aktéry. Investoři pro administraci soutěže vybrali plánovací kancelář ONplan lab, která rozjela přípravy. Na samotném zadání se podílely konzultační skupiny z různých oblastí, od zástupců městských částí, městských odborů a společností, IPR Praha, SŽ a veřejnosti a mnoho dalších.

Nyní bylo vybráno pět týmů z celkově 57 přihlášených z Evropy, Asie a Severní Ameriky, které teď čekají dvě fáze soutěže.

Budeme nadále úzce spolupracovat se všemi kolegy z magistrátu, investory a plánovací kanceláří, abychom na přelomu tohoto roku znali výsledek a mohli rozvoj tohoto vnitřního brownfieldu města posunout dále.

Více informací o projektu najdete na webových stránkách campuj.online nebo Florenc 21.

Výsledky soutěže

  1. MÍSTO - TÝM Č. 24

UNIT Architekti, A69 Architekti, Marko&Placemakers

prezentace ZDE

  1. MÍSTO - TÝM Č. 50

de Architekten Cie., M2AU, LOLA landscape architects

prezentace ZDE

  1. MÍSTO - TÝM Č. 55

AGPS Architecture, Atelier Girot, IBV Hüsler

prezentace ZDE

Audiovizuální záznamy

Praha zítra: Večer s vítězem soutěže Florenc 21 (1. 12. 2021)

Tisková konference Florenc 21 - Vyhlášení vítěze (1. 12. 2022)

Urban Talks: Kdo navrhne nový Florenc? (30. 8. 2021)

Další obrázky

No items found.

Zdroj: vítězný návrh týmu 24 - UNIT architekti, A69 - architekti a Marko&Placemakers

Číslo projektu

#
320

Koordinátor za náš tým

Václav Vorlíček

Naše role

Projekt, který spolu s IPR, investory a Petrem Zemanem koordinujeme a posouváme.

Co se nám podařilo

stanovit jasné podmínky města pro rozvoj lokality

rozeběhnout a dokončit mezinárodní urbanistickou soutěž

dotáhnout změnu územního plánu do veřejného projednání

předjednat dohodu v území s vlastníky a developery

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.