Aktuálně

Po geologickém průzkumu na dně Vltavy Rada hl. m. Prahy na začátku června 2022 schválila vypsání veřejné zakázky na zhotovitele stavby. Do konce roku by měl být znám vítěz a do té doby budou probíhat práce na získání potřebných povolení.

Dvorecký most, spojující Lihovar a Dvorce, umožní spojení mezi břehy pro cyklisty, pěší a MHD v úseku, kde most velmi chybí. Návrh Ateliéru 6 odkazuje na pražskou kubistickou tradici.

Audiovizuální záznamy

Praha zítra: Dvorecký most (24. 11. 2020)

Další obrázky

No items found.

Zdroj: IPR Praha (zpracovatel: ateliér Tubes a Atelier 6)

Ke stažení

Číslo projektu

#
523

Koordinátor za náš tým

Kristýna Lhotská

Naše role

Dlouhodobý projekt, který pomáháme Adamu Scheinherrovi realizovat.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.