Národní centrum vodních sportů — Troja

Aktuálně

Projekt je aktuálně koordinován s dalšími projekty v Trojské kotlině a zároveň se finalizují majetková řešení formou výkupů a směn. Bude následovat finalizace dokumentace pro územní rozhodnutí.

V rámci Trojské kotliny se nachází řada projektů, jedním z nich je také nový kanál pro kanoistiku a okolní víceúčelový sportovní areál. Ten bude ve výsledku sloužit jako národní tréninkové centrum vodních sportů s celostátním významem.

Dopracovali jsme změnu územního plánu a nyní hledáme možnost financování s městem, státem a loděnicí v Troji. Absolvovali jsme mnoho složitých jednání a jsme rádi, že je projekt na dobré cestě.

V Troji na levém břehu Vltavy podél Vodácké ulice vznikne nový sportovně rekreační areál přebudováním stávající slalomové dráhy a okolí.  Vznikne zde nová slalomová dráha se zázemím a rekreačním územím pro širokou veřejnost, areál tak bude moct být plně využíván sportovci i veřejností po celý rok.

Lokalita je historicky vhodná pro pořádání vodáckých akcí, nyní ale dojde ke zkvalitnění tréninkového zázemí pro vodní slalom, rodeo, rafting, ale i pro hasiče a policii. 

Těžištěm nového parku bude kanoistický kanál, vytvářející nové umělé říční rameno 12 m široké a 270 m dlouhé. Na pravém břehu pak stupňovitý svah nabídne prostor pro sezení až pro 1255 diváků. Stávající slalomová dráha zůstane nedotčená, do budoucna se ale předpokládá její úprava pro snadné splutí. Cyklotrasa ve Vodácké ulici zůstane zachována, přibydou silnice pro uživatele loděnice a zásobování. Pravý břeh vodního kanálu bude sledován novým chodníkem. V plánu je vybudování nových betonových mostů i dřevěných lávek. 

Celý projekt je hezky zpracovaný v materiálu od MŠMT.

Další obrázky

No items found.

Zdroj: MŠMT (zpracovatel Headhand a a05)

Ke stažení

Číslo projektu

#
447

Koordinátor za náš tým

Václav Vorlíček

Naše role

Projekt, který koordinujeme, moderujeme a posouváme spolu s MČ.

Co se nám podařilo

podpořit majetkové dohody umožňující projekt

zapracovat podobu projektu do územního plánu pomocí jeho změny

rozeběhnout zařazení projektu mezi Veřejně prospěšné stavby

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.